Zlaté písky - nejznámější bulharské letovisko

Zřejmě nejznámější bulharské letovisko Zlaté písky se nachází na severním pobřeží Černého moře 25 kilometrů severně od Varny. Transfer z letiště trvá z Varny asi 35 minut.

Proč právě Zlaté písky?

I když jsou zde i jiné atrakce, největším zážitkem v tomto letovisku je koupání v moři. Svůj název Zlaté písky nedostalo náhodou. V této oblasti se nachází kolem čtyř kilometrů krásných zlatožlutých pláží, které jsou považovány za jedny z nejhezčích v Evropě.

Zlaté písky jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi, protože pláže vybavené sprchami se zde pozvolna svažují do moře. Pláže místy dosahují šířky až 100 metrů, moře bývá v létě příjemně teplé, voda dosahuje teploty až kolem 28 stupňů.

Téměř celou pláž kopíruje hranice národního parku, který nese stejný název Zlaté písky. Toto letovisko je tak lákavé a výjimečné už svým zasazením do krajiny. Architektonicky zajímavé hotely i prosté kempy se tak rozprostírají mezi parky a kousky lesa.

Množství obchůdků, barů i diskoték

Promenáda na pobřeží je v letovisku Zlaté písky charakteristická množstvím obchůdků, barů, kaváren a trhů. Navštívit můžete i místní aquapark. K přesunům zde můžete využít i turistického vláčku. Zlaté písky jsou vyhledávané turisty i pro množství večerní zábavy a nočního života. Kromě toho zde nechybí nejrůznější možnosti zábavy, sportovní i lázeňská střediska.

Nedaleko od tohoto letoviska se na vápencových skalách nachází jeskynní klášter Aladža s katakombami. Pokud sem vyrazíte na výlet, otevře se před vámi nádherný pohled na Černé moře.