Pohoří Pirin

Národní park, který byl v roce 1983 zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Pohoří je pojmenováno po slovanském bohu hromů – Perunovi. Nachází se v něm celkem 186 jezer a hlavně rozmanité a unikátní lesoparky. Nejvyšší hora Vihren měří 2914 metrů.

Pohoří Rila

Táhne se v jihozápadní části země, rozprostírá se na jih od hlavního města Sofie. Nachází se zde nejvyšší vrchol Bulharska - Musala, jejíž nadmořská výška je 2925 metrů. Je oblíbené mezi turisty, kteří rádi chodí po horách. Předností je nedotčená příroda plná divokých řek, hustých lesů a horských jezer. Mezi nejoblíbenější místa turistů patří Rilský klášter.

Národní park Vitosha

Horské pásmo 23 km dlouhé a 13 km široké, které leží jižně od Sofie. Je známo pod hovorovým názvem "Plíce Sofie". Žijí tu vlci, medvědi, divoké kočky, jeleni, jezevci a další živočichové. V zimě je velmi populární na lyžování.

Sveti Konstantin - nejstarší letovisko v celém Bulharsku

Jde o nejstarší letovisko v celém Bulharsku. Leží 10 kilometrů severně od Varny a 7 kilometrů jižně od Zlatých písků. Název má po jednom z nedalekých klášterů. Spojení s blízkými letovisky zajišťuje autobusová doprava. Velkou atrakcí je zde minerální pramen o teplotě 47°C, který teče přímo do bazénu pod otevřeným nebem. Výhodou letoviska je možnost kombinovat pobyt u moře s lázeňskou rekreací.

Melnik

Melnik je malé město na úpatí pohoří Pirinu. Ve středověku bylo centrem obchodu, dodnes poutá pozornost architektonickými památkami. V této oblasti můžete navštívit specifické pískovcové útvary, které jsou známy jako Melnické pyramidy. Tato oblast je známa výrobou vína.