Slunečné pobřeží - největší letovisko na pobřeží Černého moře

Slunečné pobřeží je hlavní a největší bulharské letovisko na pobřeží Černého moře. Leží asi 35 kilometrů severně od Burgasu a turistům nabízí při trávení dovolené opravdu velký komfort.

Proč právě Slunečné pobřeží?

Slunečné pobřeží tak patří mezi nejvyhledávanější místa pro dovolenou. Toto letovisko se táhne od městečka Sveti Vlas až po starobylý Nesebar. Přes rok nemá tolik obyvatel, ale přes léto Slunečné pobřeží zaplní tisíce turistů.

K dispozici je zde pro ně přes 800 hotelů, většina z nich byla v posledních letech rekonstruována a modernizována. Také proto je dnes Slunečné pobřeží moderním letoviskem, které se stále rozšiřuje.

Letovisko je však současně i plné zeleně, protože je zasazeno do pěkné krajiny. K tomu v jižním cípu Slunečného pobřeží najdete i zbytky historie. Pokud budete chtít zkombinovat prohlídku staré pevnosti s příjemnou procházkou, vyrazte právě tam.

Slunečné pobřeží - centrum turistiky

V centru letoviska najdete hodně restaurací se specialitami místní kuchyně, obchody, kavárny, diskotéky a bary s živou hudbou. Také zde můžete vyrazit do nočních klubů a nechybí zde ani kasino. V tomto letovisku je turistům k dispozici hodně možností pro různé sportovní aktivity. Půjčit si můžete od kol až po vodní lyže, pro vodní sporty jsou zde výborné podmínky. Vyrazit můžete také na projížďku lodí nebo i na koni.

Slunečné pobřeží je stejně jako třeba letovisko Zlaté písky vhodné i pro dovolenou s dětmi, protože písečné pláže s dunami se zde postupně svažují do moře. Děti se zde mohou zabavit na tobogánech a dalších atrakcích.