Primorsko - oblíbené letovisko českých turistů

Primorsko je původně rybářské městečko, které leží na poloostrově jižně od Burgasu, od jehož mezinárodního letiště je vzdáleno asi 55 kilometrů. Primorsko je jako místo pro dovolenou oblíbené pro své čisté písčité pláže.

Proč právě Primorsko?

Primorsko je oblíbeným letoviskem českých turistů, kteří zde tak mohou využívat jídelních lístků v češtině, k dostání jsou zde i české noviny. Za poslední roky se Primorsko stalo přímo českou oázou na bulharském pobřeží Černého moře, také proto tu najdete České informační centrum.

V tomto nevelkém letovisku máte na výběr severní a jižní pláž. Severní bývá větrnější a s velkými vlnami, jižní s tobogánem nabízí klidnější podmínky pro koupání, takže je vhodnější pro rodiny s dětmi.

Na obou svých plážích nabízí letovisko Primorsko bohatou nabídku sportovních aktivit a vodních sportů, využít k tomu můžete řadu půjčoven. Nechybí zde ani kurzy potápění.

Na hlavní třídě letoviska Primorsko najdete prodejce s nejrůznějším zbožím. U jejich stánků můžete ochutnat místní speciality. Najdete zde i další obchůdky, restaurace, kavárny a diskotéky. S obsluhou se dá obvykle domluvit i česky.

Výlety za přírodním bohatstvím

Oblíbeným cílem výletů z Primorska je řeka Ropotamo, která protéká stejnojmennou přírodní rezervací. V ní se můžete setkat se specifickými lesními porosty, které jsou typické spíše pro tropické oblasti. Na výlet můžete vyrazit třeba do letoviska Kiten, další oblíbené destinace českých turistů.