Počasí u Černého moře

Bulharsko má nádherné písčité pláže, na nichž můžete v létě k opalování využít až 11 hodinový sluneční svit. Co se týká teploty vody, v létě na bulharském pobřeží Černého moře dosahuje až 28°C. Voda se zde rychle ohřívá a jen pozvolna ochlazuje. Slanost Černého moře je přitom výrazně nižší než u moře Středozemního. Z toho je patrné, že podmínky pro koupání jsou v Bulharsku ideální.

Podnebí v Bulharsku

Podnebí na bulharském pobřeží Černého moře je podobné středomořskému klimatu. Vyznačuje se poměrně dlouhými, teplými a suchými léty.

Toto podnebí plně vyhovuje turistům, kteří na bulharské pobřeží vyrazí na dovolenou. Pokud jedete do Bulharska k moři, je nejlepší vyrazit v období od června do srpna, kdy jsou teploty nejvyšší a v podstatě neprší. Teploty se v červenci pohybují od 25 do 30°C.

Bulharsko, které je z velké části hornaté, se v jednotlivých oblastech liší v podnebí podle nadmořské výšky. Horská pásma výrazně ovlivňují bulharské klima. Horské masivy brání studeným proudům v postupu na jih a naopak teplým středomořským proudům z jižních oblastí v postupu na sever.

Průměrné teploty v Bulharsku v letních měsících - vzduch / moře

květen červen červenec srpen září říjen
22°C 26°C 29°C 28°C 24°C 19°C
17°C 21°C 25°C 27°C 24°C 20°C

Aktuální počasí, předpověď - Bulharsko

Weather Underground - aktuální počasí, teplota, stav, tlak, vítr, vlhkost
Norwegian Meteorological Institute - aktuální počasí, počasí na další dny