Burgas - živé centrum jižního pobřeží

Přístav Burgas leží na východě Bulharska na břehu Černého moře. Nachází se jižně od Varny v burgaském zálivu. Založili jej staří Řekové. Přístav byl od počátku významný svou strategickou polohou. Dnes je Burgas největším přístavem v zemi, žije zde přes 200 tisíc obyvatel, což z něj dělá čtvrté největší bulharské město. Kromě turistického ruchu je Burgas významným průmyslovým centrem země. Jeho součástí je mezinárodní letiště.

Sozopol - město spásy

Sozopol byl dříve důležitým přístavem na jižním pobřeží. Po vpádu Turků jeho význam klesal a postupně se stal hlavním přístavem a městem oblasti Burgas. Právě proto si ale mohl Sozopol, který je od letiště v Burgasu vzdálen 35 kilometrů, uchovat svůj osobitý ráz.

Černomorec

Černomorec je velmi oblíbené letovisko, i když nepatří mezi ty nejznámější. To však neplatí v případě českých turistů, kteří do Černomorce vyráží v takovém počtu, že zde v restauracích narazíte i na jídelní lístky napsané v češtině. Černomorec se nachází na jižní straně Burgaského zálivu, 20 kilometrů jižně od Burgasu.

Albena - luxusní letovisko

Luxusní letovisko Albena se nachází asi 40 kilometrů severně od Varny a chlubí se jednou z nejkrásnějších pláží v Evropě, která je velmi rozlehlá a plná mušlí. Pozvolně se svažuje do moře a známá je pro svůj čistý bílý písek. Hotely jsou postaveny buď přímo na plážích nebo jsou rozesety v parcích chráněné přírodní rezervace. Nabízí velký komfort a bohatý výběr služeb.

Kiten - zdravé klima s krásnou přírodou

Kitenský záliv patří k nejkrásnějším místům jižního pobřeží Černého moře. Místní pláže jsou výjimečné tím, jak jsou lemovány skalnatými zálivy. Kiten se totiž nachází v podhůří pohoří Strandža, jehož lesy dodávají letovisku zdravé klima.