Rilski Manastir - pravoslavná architektura

Jedná se o ukázku pravoslavné architektury. Klášter Rilski manastir je na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Obehnán je vysokou zdí a působí na první pohled nedobytně. Za hlavní bránou je krásné nádvoří s kaplí, elegantní klenby a květinové záhony.

Nesebar - kulturní dědictví UNESCO

Nesebar je jedna z nejznámějších bulharských destinací na pobřeží Černého moře. Je to starobylé městečko, které má přes 20 tisíc obyvatel a leží asi 35 kilometrů od Burgasu. Jeho historická část se rozkládá na skalnatém poloostrově. Zajímavé jsou zejména kostely a kláštery různých církví. Typické pro starou část Nesebaru jsou domky s dřevěným patrem vysunutým do ulice.

Veliko Tarnovo

Atmosféra města vás uchvátí. Překrásné jsou úzké uličky, domy ve svahu, obchůdky a prudké schůdky. To vše vám připomene městečka na pobřeží Středozemního moře. Městu dominuje pevnost Carevec.

Sofia

Sofia je hlavní město Bulharska. V centru Sofie najdete mnoho zajímavostí i z dob starověku. Největší pozornost poutá kostel Alexandra Něvského, v jehož okolí se nachází galerie a muzea. Kromě tohoto kostela stojí za shlédnutí i synagoga z přelomu 19. a 20. století, v níž je mosazný svícen o váze kolem 2 tun. V Sofii současně najdete i mešitu Banja Baši z doby nadvlády Turků s kupolí a minaretem.

Ivanovo - tajemné kostely a kláštery ve skalách

Město Ivanovo leží v severovýchodní části Bulharska. A jeho návštěvu byste si neměli nechat ujít. V jeho blízkosti se nachází komplex kostelů, kaplí, klášterů a sklepů, z nichž některé jsou vybudovány v jeskyních. Soubor památek je zapsán na seznamu UNESCO.