Doprava do Bulharska

Lety do Burgasu, Varny a Sofie jsou nejpohodlnějším způsobem, jak vyrazit na dovolenou do Bulharska. Samotný let trvá z Prahy asi dvě hodiny. Pravidelné přímé linky létají z Prahy pouze do Sofie. Do Burgasu a Varny zprostředkovávají cestovní kanceláře charterové lety.

Nejlevnějším způsobem dopravy do Bulharska je cesta autobusem. K Černému moři z Česka dorazíte asi za 30 hodin.

Ubytování v Bulharsku

Bulharsko nabízí na pobřeží Černého moře širokou nabídku pro ubytování. Vybírat si můžete od luxusních hotelů přes penziony až po ubytování v kempech.

Co se týká hotelů, "hvězdičkový" systém označení kvality používají stejný jako jinde v Evropě, tedy čím víc hvězdiček, tím jsou lepší poskytované služby a také vyšší ceny. Vybavení pokojů ale bývá na slušné úrovni. Čtyřhvězdičkové hotely uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky.

Nabídka penzionů je hodně velká. Jejich cena se liší, vyplatí se o její výši smlouvat. Sehnat ubytování až na místě nebývá v Bulharsku problém, je ale samozřejmě lepší si je zajistit dopředu. Cenu ovlivňuje vybavení, lokalita a vzdálenost ubytování od moře.

Stravování v Bulharsku

Co se týká stravování, bulharská kuchyně je všeobecně považována za jednu z nejzdravějších v Evropě. Bulharská národní jídla obsahují velké množství zeleniny a vařené nebo grilované maso, zejména ryby či kuřata. Téměř do všech pokrmů se přidává tradiční bulharské koření "čubrica".

Bulharským národním jídlem je fazolová polévka. Mezi tradiční pokrmy patří šišky ze sekaného masa "kebapčeta", studená polévka z mléka "tarator", vepřový "kavarma kebap", zapékaný pokrm "mussaka" nebo třeba ovčím sýrem plněný koláč "banička". V Bulharsku má svůj původ oblíbený šopský salát. Výbornou bulharskou kuchyni doplňuje široká nabídka vín.